تبلیغات
پایگاه مبارزه با فرقه ضاله وهابیت : برنامه شب های آسمانی شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 از شبکه قرآن با موضوعات مختلف دینی و نمایان ساختن چهره واقعی وهابیت - بررسی شیوه‌های تبلیغی وهابیت علیه شیعه
 پایگاه مبارزه با فرقه ضاله وهابیت : برنامه شب های آسمانی شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 از شبکه قرآن با موضوعات مختلف دینی و نمایان ساختن چهره واقعی وهابیت
درباره ما  مناظره شیعیان و وهابیت پرسش و پاسخ طنز در رابطه با وهابیت هویت و تاریخچه وهابیت
آخرین مطالب
لینک پایگاه های مذهبی و فرهنگی

موضوع بحث، جدیدترین روش تبلیغی وهابیت است.

در رابطه با بحث وهابیت، اگر بخواهم در یك جمله عرض كنم، با توجه به امكانات مالی و نیرویی كه امروز در اختیارات وهابیت است، از یك پیچیدگی ویژه‌ای برخوردارند كه شاید قوی‌ترین مراكز فرهنگی، حتی مسیحیت هم مانند اینها، یكّه‌تاز میدان نیستند.


جدیدترین روش تبلیغی وهابیت

در رابطه با بحث وهابیت، اگر بخواهم در یك جمله عرض كنم، با توجه به امكانات مالی و نیرویی كه امروز در اختیارات وهابیت است، از یك پیچیدگی ویژه‌ای برخوردارند كه شاید قوی‌ترین مراكز فرهنگی، حتی مسیحیت هم مانند اینها، یكّه‌تاز میدان نیستند.

حدود 4 سال قبل كه به مكه مكرمه مشرف شدم، از مركز فرهنگی وهابیت، رابطة العالم الإسلامیة كه عزیزانی كه وارد مكه می‌شوند، از مدینه منوره، در همان ابتداء، یك كاخ سفیدی درست كرده‌اند كه تابلوی رابطة العالم الإسلامیة را روی آن نصب كرده‌اند و من حدود 7 ساعت از این مركز دیدن كردم و بخش‌های مختلف این مركز را از نزدیك دیدم و با روش‌های تبلیغی اینها و بروشورها و نشریات و كتاب‌هایی كه چاپ كرده بودند را از نزدیك دیدم. خلاصه اینكه مركز رابطة العالم الإسلامیة، مانند دفتر تبلیغات اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی ما است؛ با این تفاوت كه اینها مركز فرهنگی هستند، ولی در سازمان ملل متحد، عضو مراقب دارند و در سازمان یونسكو و یونیسف، عضو رسمی دارند. یكی از مسئولین اینها می‌گفت: «هیچ كشوری نیست كه ما در آنجا، دفتر و نمایندگی نداشته باشیم».حوزه فعالیت‌شان، از كارهای فرهنگی تا رسیدگی به ایتام و مستمندان و تأسیس بیمارستان و كمك دارویی به بیماران و غیره است.

عزیزان همه می‌دانند كه روش تبلیغی امروز با دوران‌های گذشته، تفاوت زیادی دارد. در گذشته كه چاپ اختراع شد، برای انتقال فرهنگ از نقطه‌ای به نقطه دیگر و از نسلی به نسل دیگر، از نشریه، روزنامه و كتاب استفاده می‌شد. ولی امروز، با توجه به امكانات مدرنی مانند فضای سایبری و اینترنت و ماهواره و پیام كوتاه كه در اختیار بشر قرار گرفته است، مخالفین و دشمنان ما، حداكثر استفاده را از این ظرفیت‌های موجود انجام می‌دهند.

 

آمار تبلیغی وهابیت

در آمارهای موجود، در سایت www.isl.org.uk اعلام شده است كه 40 هزار سایت وهابی، به صورت شبانه‌روز، مشغول فعالیت علیه شیعه است. كافی است كه شما مراجعه كنید به سایت فیصل نور : www.fnoor.com كه توسط یكی از وهابیون عربستان سعودی اداره می‌شود و مشهور است كه پشتیبانی مالی آن را، آقای امیر نایف، ولیعهد فعلی عربستان سعودی بر عهده دارد. در این سایت، بیش از 40 هزار عنوان كتاب و مقاله ضد شیعی وجود دارد و می‌شود گفت كه این سایت، مادربزرگ تمام سایت‌های وهابی است و كمتر سایت وهابی است كه با این سایت، لینك نشده باشد یا مطالب علمی را از اینجا تغذیه نكند. هم‌چنین سایت‌های فارسی مانند سنی نیوز و سنی آنلاین و اسلام تكست كه سایت‌های فارسی است و عمدتا مطالب تند ضد شیعی و فحاشی و اهانت را به صورت گسترده، علیه شیعه منتشر می‌كنند.

در خبرهایی كه در هفته گذشته در سایت‌های خبری آمد، گفته شد كه یكی از پژوهشگران كانادایی اعلام كرد: «از هر 2 سایت اسلامی، یكی سایت متعلق به وهابی‌ها است». حتی اینها در حال پشت سر گذاشتن حوزه فرهنگی إخوان المسلمین هستند.

من در مسافرتی كه قبل از عید به كشورهای آلمان و هلند داشتم و فرصت خوبی بود برای استفاده از سایت‌های اینترنتی و دوستان خوبی هم در آنجا به ما كمك می‌كردند، یكی از چیزهایی كه در فضای سایبری و اینترنتی برایم خیلی عجیب بود، در رابطه با حضرت مهدی (أرواحنا لتراب مقدمه الفداء) به عنوان موعود، یك و نیم میلیون صفحه مطلب در اینترنت وجود دارد، ولی در رابطه با این‌كه مسیح، موعود است و مصلح كل و منجی، 18 میلیون صفحه مطلب در اینترنت وجود دارد. شاید این آمار، به ظاهر ساده باشد، ولی اگر مقداری دقت كنیم، می‌بینیم كه اینها از این امكانات امروز، چقدر استفاده می‌كنند و ما چقدر استفاده می‌كنیم.

این مطالب را می‌توانید در سایت دانشگاه امیر كبیر مشاهده كنید.

 

فعالیت در شبكه‌های ماهواره‌ای

در حال حاضر، از 1800 شبكه ماهواره‌ای كه در منطقه، فعال هستند، حدود 300 شبكه ماهواره‌ای، فقط علیه أهل بیت (علیهم السلام) برنامه‌ریزی و برنامه‌سازی می‌كنند.

شاید شنیدن اینها، ساده باشد و آمار گفتن و آمار دادن و آمار شنیدن، سهل باشد، ولی شما ببینید كه آنها از نظر مسائل تبلیغی و فرهنگی در چه نقطه‌ای هستند و ما در چه نقطه‌ای هستیم؟ نهایت كاری كه اتحادیه تلویزیون‌های اسلامی توانسته است انجام بدهد، این بود كه حدود 2 هفته قبل همایشی در تهران داشتند و توانستند 182 رادیو و تلویزیون محلی را جمع كنند.

در بعضی از ماهواره‌ها، به هوای دفاع از ولایت و تشیع، به فحاشی علیه أهل سنت و جسارت به مقدسات أهل سنت هجوم آورده‌اند كه نتیجه‌اش، جز فتنه، چیز دیگری نبوده است. با این‌كه همه شنیدیم كه در كنگره آمریكا، سال 2009 میلادی را رسما به عنوان سال اختلاف شیعه و سنی اعلام كردند و برای این، بودجه‌های ویژه‌ای اختصاص دادند. ما فراموش نكرده‌ایم كه در آغاز إشغال كشور عراق، در تمام روزنامه‌ها منتشر شد و اگر اشتباه نكنم، در تاریخ 20 یا 19 اسفند 1384 در روزنامه كیهان نوشته بود: «نظامیان آمریكایی در عراق، یك جوان سید و معمم نورانی را دستگیر كرده بودند كه او، همان مهدی موعود است و مدت‌ها او را در زندان شكنجه می‌كردند تا اعتراف كند او مهدی است». بعد از آن‌كه متوجه شدند پدر و مادر آن مهدی موعود، این‌چنین ویژگی‌هایی دارد و پدر و مادر این شخص هم كسی دیگر هستند، نا امید شدند و از او تعهد گرفتند كه اگر محل إختفاء مهدی موعود را پیدا كرد، به نظامیان آمریكایی گزارش بدهد. هم‌چنین رئیس جمهور سابق آمریكا، آقای ‌بوش، یك هیئت علمی، متشكل از مسلمانان و مسیحیان و نظریه‌پردازان كاخ سفید را معین كرد تا تحقیقی درباره حضرت مهدی (أرواحنا لتراب مقدمه الفداء) بكنند و نتیجه تحقیق را به ایشان گزارش كنند. این بیانیه در رسانه‌های داخلی هم منتشر شد، ولی این‌كه نتیجه‌اش چه شد، خبری نشد؟

در 17 ماه رمضان امسال، یك طلبه جاهل و نادان در لندن، جشن وفات عایشه را برگزار كرد و حرف‌های تند و نادرست و خلاف شرع را مطرح كرد و حتی كار به جایی رسید كه مراجع عظام تقلید و مقام معظم رهبری موضع گرفتند و بیش از 90 نفر از علماء بزرگ شیعه در عربستان سعودی، در منطقه شرقیه و ائمه جمعه و جماعات و رؤسای حوزه‌های علمیه محكوم كردند و همین محكومیت‌ها، در روزنامه رسمی عربستان سعودی به نام الریاض چاپ شد. در تحریك این‌گونه افراد كه زمینه فتنه دارند، بعید نیست كه وهابی‌ها سرمایه‌گذاری كرده باشند و این‌گونه افراد را شناسائی بكنند و بودجه و امكانات در اختیار آنها قرار بدهند تا حرفی بزنند و جهان اسلام را بر هم بزنند. بعد از ماه رمضان هم به بهانه اهانت به أم المؤمنین عایشه، حدود 19 شبكه ماهواره‌ای وهابیت، به صورت یكنواخت و همزمان، علیه شیعه برنامه داشتند. أخیراً هم برخی از شبكه‌های وهابیت، مانند شبكه وصال و شبكه صفا كه برای خود من هم دیدن یك دقیقه از برنامه‌های‌شان، قابل تحمل نبود، نسبت به مراجع عظام تقلید، ركیك‌ترین و وقیح‌ترین عبارات را كه حتی أراذل و أوباش هم به كار نمی‌برند، به كار می‌بردند و نسبت به ائمه (علیهم السلام) جسارت‌های وقیحانه و نسبت به حرم مطهر ائمه (علیهم السلام)، اهانت‌ها و جسارت‌های وقیحی انجام می‌شد. به قول یكی از آقایان: «بی‌حیائی هم حدّی دارد، ولی این آقایان، بی‌حیائی را از حدّ گذراندند»؛ مخصوصا در ماه مبارك رمضان امسال، شبكه‌های المستقلة، حافظ، صفا، ناس، الرحمة، الحكمة، الخلیجیة و الصحة، بی‌حیائی را از حدّ گذراندند. البته اینها یك توطئه‌ای است و ما از پشت پرده آن خبر نداریم و چون این شبكه‌ها در كشور مصر و از طریق نایل ست پخش می‌شد، در هفته گذشته، دولت مصر از پخش این شبكه‌ها جلوگیری كرد؛ از جمله این شبكه‌ها، شبكه صفا و شبكه وصال بود كه در میان این شبكه‌ها، در بی‌حیائی، یك سر و گردن بیشتر از بقیه بودند.

عربستان سعودی اعلام كرد كه در أیام حج امسال، یك شبكه رادیویی را به 8 زبان زنده دنیا راه اندازی می‌كند تا حجاج بیت ا... الحرام بتوانند از این رادیو، حدأكثر استفاده معارفی را داشته باشند.

نكته جالبی كه در بعضی از سایت‌های خبری آمد، این است كه اینها رسما إعلام كردند: «شبكه‌های ماهواره‌ای شیعه، خطرناك‌تر از بمب هسته‌ای و بمب أتمی است». چون اینها می‌دانند كه شبكه‌هایی مانند شبكه الكوثر كه شخصیت‌هایی مانند آیت ا... كورانی یا سید كمال حیدری در آنجا صحبت می‌كنند یا در شبكه أهل البیت و هم‌چنین شبكه ولایت، این صحبت‌ها مانند بمب أتم منفجر می‌شود و أفكار جوانان وهابی را بیدار می‌كند.برچسب‌ها: بررسی ،شیوه‌های ،تبلیغی ،وهابیت ،علیه ،شیعه ،
شنبه 14 مرداد 1396 12:37 ق.ظ
I've been browsing online greater than three hours these days, yet I
by no means found any attention-grabbing article like yours.
It's lovely price sufficient for me. Personally, if
all site owners and bloggers made excellent content material
as you probably did, the net shall be much more helpful than ever before.
جمعه 13 مرداد 1396 09:11 ب.ظ
Nice post. I learn something totally new and challenging on websites I stumbleupon every day.
It will always be exciting to read content from other writers and use something from
their web sites.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر